SHARE

Наградният фонд от 2500 лв. на турнира по футбол от “Игри за добрини” бе спечелен от каузата на “Аурубис България”. В неделя Българска мрежа на Глобалния договор на ООН постави началото на проекта си, който има за цел да покаже, че отговорният бизнес, доброто здраве на служителите, спортът и каузите могат да вървят ръка за ръка.

Спечелените средства отиват за лечението на 34-годишния Симеон Хрисков от село Мирково, който е дългогодишен танцьор в Шопски ансамбъл в Елин Пелин и временен ръководител на Танцов клуб “Микровско хоро”. Със спечеления награден фонд Симеон Хрисков ще бъде подпомогнат за скъпоструващото му лечение след ампутация на крак вследствието на рядък вид тумор на лявото стъпало, както и  за изработване и поставяне на протеза. Отборът на “Аурубис” игра всеотдайно, за да помогне на своя съгражданин.

„Игри за добрини“ е чудесен пример как служители на големи компании се включват в спортни инициативи със страст и хъс за победа, водени от желанието да помогнат на хора в нужда. Щастливи сме, че благодарение на спортните таланти от „Аурубис България“, които спечелиха първия турнир по футбол, ще имаме възможност да помогнем на Симеон в битката му с болестта.”, споделиха от компанията победител.

Борбата за първото място в турнира беше изключително оспорвана. Отборът на “Софарма” беше с равен брой точки с този на победителите, но след като изгубиха в пряк двубой от “Аурубис България”, за тях остана второто място. Въпреки това отборът на фармацевтичната компания не си тръгна с празни ръце, след като техният футболист Кристиян Калъпчиев спечели индивидуален приз за голмайстор с цели 17 гола. “Софарма” застана зад каузата “Един за всички, всички за Криси” в името на 9-годишния Кристиян, който е диагностициран с много тежкото и рядко заболяване сарком на Юинг.

Третото място е за отбора на “Овергаз” с тяхната кауза в полза на Фондация „Дечица“, която подкрепя деца в неравностойно положение чрез организирани курсове, обучения и работа с ментори. На четвърто място станаха “Сосиете Женерал Експресбанк”, които подкрепяха “Български фонд на жените” и тяхната програма „Шанс за невидимите супер майки”, която подпомага самотни майки в професионалното им развитие. На пето място се класира отборът на “ТехноЛогика”, които бяха и домакин на турнира и се бориха за реставрация на храм „Св. Архангел Михаил“ в Габрово.

“Всички каузи на компаниите са достойни. С “Игри за добрини” показваме, че дарителството е част от ежедневието, част от спорта, част от нас, че бизнесът е сила за доброто.”, сподели след края на турнира Елица Баракова, изпълнителен директор на BCause, които са партньор по проекта.

В специалния приятелски мач между поколенията се включиха деца, родители и приятели и по този начин подкрепиха турнира и каузите.

Проектът „Игри за добрини“ включва общо 4 турнира, в които всяка участваща компания се бори за избрана от нея социална кауза. В тазгодишното издание на програмата ще има още турнири по тенис на маса на 16 юни в Панагюрище с домакин “Асарел Медет”, тенис на корт на 29 септември в София с домакин “Софарма” и волейбол на 13 октомври в София с домакин “Овергаз”. Турнирите са отворени за записване за компании и сборни отбори.

SHARE
Смислен прочит на събитията, които имат значение.