SHARE

В рамките на двудневна визита в университета в Ковънтри (Великобритания) председателят на Българската мрежа на Глобалния договор на ООН Огнян Траянов и делегация от Министерство на младежта и спорта, водена от заместник-министър Николай Павлов, се срещнаха със 70 български студенти, обучаващи се там сега.

Един от основните въпроси, който интересуваше студентите, бе този какви възможности може да предложи българският бизнес за тяхното професионално развитие.

Обърна се специално внимание и на ролята на висшите учебни заведения в подготовката на младите хора за “реалния живот” и предизвикателствата, пред които те ще се изправят, след като завършат образованието си. Един от акцентите бе да се обясни на българските студенти какви умения и качества търси съвременният работодател у бъдещите си служители, а също така и възможностите за стажове и професионално израстване в България.

Заместник-министърът на младежта и спорта Николай Павлов приветства присъстващите, като благодари за тяхната инициативност и за желанието им да се завърнат и реализират в България.

“От личен опит, като човек, завършил висшето си образование в друга държава, съм наясно какви съмнения имате, но аз избрах да се върна и изобщо не съжалявам”, каза той.

В изказването си на срещата председателят на БМГД на ООН Огнян Траянов подчерта, че е важен индивидуалният подход към младите хора:

“Важно е, първо, да разкрием уменията на всеки студент, след което да му поставим задача, която е адекватна на неговите силни страни. Българската икономика се разраства. За студентите, които имат желание да работят в сферата на технологиите, България предлага редица възможности в силно развити и проспериращи компании. Това от своя страна е предпоставка младият и способен човек да изгради своята кариера и бързо да израсне като професионалист. Освен това в световните класации България е втора по Start up бизнес проекти.

Огнян Траянов запозна възпитаниците на университета с проектите и инициативите на БМГД на ООН и разказа за потенциалните възможности пред българските студенти и условията за работа във водещи български компании, както и такива, опериращи на наша територия.

„Българите, завършили висшето си образование в чужбина, имат голям шанс за летящ старт в професионалната си реализация в България и за бърза кариера в развиваща се икономика“ – каза пред младите хора Огнян Траянов.

Една от инициативите на Българската мрежа на Глобалния договор на ООН е фокусът върху съвременните проблеми в образованието и как днешните млади хора могат успешно да се реализират професионално в България. БМГД на ООН е най-активната организация в нашата страна в сферата на корпоративната социална отговорност и устойчивото развитие. Тя е мрежата на отговорния бизнес, която с работата си показва, че бизнесът посредством участието си в колективни социални проекти е сила за добро.

SHARE
Смислен прочит на събитията, които имат значение.